1px

Co wchodzi w skład systemu kontroli dostępu?

Co wchodzi w skład systemu kontroli dostępu?

Goście chcą się czuć w hotelu przede wszystkim bezpiecznie, a to może zapewnić system kontroli dostępu. Pozwala on mieć pod kontrolą, to kto wchodzi na dany teren, a także, kiedy go opuszcza. Nowoczesne rozwiązania zabezpieczają również pokoje i apartamenty, co wpływa na komfort osób odpoczywających w danym miejscu. Co można zaliczyć do systemu kontroli dostępu?

System kontroli dostępu

Jak wskazuje nazwa, system kontroli dostępu pozwala na nadzorowanie tego, kto może wejść do danego miejsca — np. windy, pokoju czy pomieszczenia służbowego. Aby było to możliwe, drzwi są wyposażone w zamki, otwierające się dzięki czytnikowi linii papilarnych, karcie lub kodzie dostępu. Hotelowe systemy kontroli dostępu to również depozytor, który pozwala na zabranie i odłożenie klucza wyłączanie uprawnionej do tego osobie. Z kolei przejścia i korytarze można zabezpieczyć, używając szyfratorów do drzwi i czytników ściennych.

System kontroli dostępu zadba również o to, by drzwi, furtki i bramy same się zamykały. Jest to możliwe, dzięki zamontowaniu samozamykaczy. Mówiąc o nowoczesnych rozwiązaniach, należy też wspomnieć o szafkach, które mogą być zamknięte na szyfrowany klucz, a także sejfach hotelowych, w których goście mogą przechowywać wartościowe rzeczy. 

Zalety korzystania z innowacyjnych technologii

System kontroli dostępu zwiększa bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie danego hotelu — od gości po pracowników. Wykorzystanie nowoczesnej technologii sprawia, że na terenie obiektu nie pojawi się żadna nieproszona osoba. W danym miejscu będą mogły przebywać tylko upoważnieni pracownicy. Nie trzeba również martwić się o to, czy drzwi zostały zamknięte, ponieważ zrobi to za nas system. Wdrożenie kontroli dostępu to wygoda i zapewnienie ochrony.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl