1px

Główne rodzaje urządzeń i systemów kontroli dostępu

Główne rodzaje urządzeń i systemów kontroli dostępu

Innowacyjne rozwiązania stosowane w hotelach nie ograniczają się wyłącznie do całodobowego monitoringu, mocnych zamków w drzwiach czy możliwości kontaktu z obsługą za pomocą aplikacji. Technika daje odwiedzającym poczucie bezpieczeństwa, wygodę, a także komfort, dzięki systemowi kontroli dostępu. Czym on jest i co się na niego składa?

Co składa się na system kontroli dostępu

System kontroli dostępu pozwala na kontrolowanie czasu pracowników, dawaniu dostępu do danych miejsc wyłącznie upoważnionym osobom czy dzielenie hotelu na strefy, np. służbową i publiczną. Za jego pomocą można zarządzać nawet miejscami parkingowymi. Tego typu system składa się z mniejszych jednostek. Jedną z nich są zamki do apartamentów i pokoi hotelowych, które chronią prywatną przestrzeń przed niepożądanymi osobami. Mogą one otwierać się za pomocą karty, kodu, a nawet odcisku palca za sprawą czytnika linii papilarnych.

Należy wspomnieć też o samozamykaczach — urządzeniach mechanicznych, które nie robiąc hałasu, zamkną furtki, bramy i drzwi, dając gwarancję bezpieczeństwa. System kontroli dostępu to także szyfratory do drzwi oraz czytniki ścienne. Dzięki nim można zabezpieczyć wszystkie przejścia zarówno w hotelu, jak i poza nim na terenie ośrodka. Należy wspomnieć też o depozytorach do kluczy, które śledzą ich obieg i nowoczesnych sejfach. Można w nich bez obaw przechowywać ważne dokumenty lub biżuterię. 

Co daje system kontroli dostępu?

Hotelowe systemy kontroli dostępu pozwalają przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo każdej osoby znajdującej się na terenie danego obiektu. To również wygoda, ponieważ dzięki paru urządzeniom można mieć w jednym miejscu pod kontrolą cały budynek. Sprawia to, że nie musimy brać na swoje barki całej odpowiedzialności, wystarczy zaufać technologii.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl