1px

Jak wybrać bezpieczny zamek do drzwi hotelowych?

Jak wybrać bezpieczny zamek do drzwi hotelowych?

Osoby przebywające w hotelu chcą czuć się jak najlepiej. Na komfort odwiedzających ma wpływ wiele rzeczy — jakość obsługi, oferowany standard, udogodnienia, lokalizacja oraz bezpieczeństwo i wygoda. W dwóch ostatnich wymienionych kwestiach może pomóc wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań. Jedną z nich są zamki do drzwi. Jak wybrać odpowiedni sposób otwierania? Na jakie cechy zwrócić uwagę?

Zamek elektroniczny gwarancją bezpieczeństwa

Żadna nieproszona osoba nie powinna mieć możliwości otworzenia drzwi. Również goście hotelowi liczą na to, że podczas ich nieobecności pokój jest bezpieczny. Wybierając zamek, można pozostać przy klasycznych rozwiązaniach, upewniając się, że zamek ma dobry mechanizm. Warto jednak pomyśleć nad zainwestowaniem w nowoczesne metody otwierania i zamykania drzwi.

Zamki elektroniczne są gwarancją bezpieczeństwa gości. Mogą oni otwierać drzwi za pomocą karty zbliżeniowej, aplikacji wykorzystującej bluetooth, a także odcisku palca. Tego typu mechanizmy nie pozwolą nikomu niepożądanemu dostać się do środka, co da komfort odwiedzającym. Należy również dodać, że zamek na kod jest prosty w użyciu, a doskonale zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających w hotelu. 

Czym kierować się przy wyborze zamka?

Inwestując w nowoczesne zamki, warto zwrócić uwagę na ich markę, ponieważ nierzadko świadczy ona o jakości oferowanego produktu. W zależności od preferencji można wybrać warianty otwierane na PIN, szyfr, kartę oraz wkładki elektroniczne. Wygodne jest również zbliżeniowe otwieranie za pomocą czujnika umieszczonego w breloczku. Ważnym kryterium jest także design zamka. Warto dopasować go do charakteru hotelu. Elegancko wyglądają czarne, podświetlane modele oraz klasyczne czarne warianty. Dobrze też wybrać odpowiednią wielkość zamka.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl