1px

Dlaczego warto postawić na szafki z elektronicznymi zamkami?

Dlaczego warto postawić na szafki z elektronicznymi zamkami?

Coraz częściej elektroniczne zamki zastępują tradycyjne mechanizmy na klucz. Nic w tym dziwnego – to o wiele nowocześniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. W wielu firmach, poza elektronicznymi zamkami w drzwiach pojawiają się też szafki zamykane w ten sposób. Dlaczego są one dobrym wyborem? Sprawdźmy!

Łatwiejsza kontrola dostępu

W wielu firmach znajdują się szafki z dokumentami, do których dostęp powinno mieć tylko kilka osób. Są to np. teczki z danymi osobowymi, listy płac, czy tajne projekty. Szafki na tego typu dokumenty oczywiście muszą być zabezpieczone przed osobami postronnymi – do tej pory stosowano głównie zwykłe zamki na klucz. To rozwiązanie miało jednak szereg wad: klucz stosunkowo łatwo jest dorobić, przekazać czy zgubić. Pracodawca nigdy nie wiedział też, kto i kiedy korzystał z dokumentów. Zamek elektroniczny rozwiązuje wszystkie te problemy: kodu nie da się zgubić czy podrobić, a zamek odnotowuje, kto i kiedy otwierał go oraz zamykał. W razie potrzeby danemu pracownikowi kod można szybko przydzielić lub dezaktywować – to o wiele skuteczniejsze niż prośba o natychmiastowy zwrot klucza.

Wygoda pracowników

Szafki na zamki elektroniczne są też wygodniejsze dla pracowników czy klientów danej firmy. Nie muszą oni nosić przy sobie klucza i martwić zgubieniem go. Zamek elektroniczny mogą oni otwierać kodem lub tak, jak np. na basenach: opaską na rękę z przytwierdzonym na stałe tokenem. Jeśli w danej szafce znajduje się np. wartościowy towar czy utarg z poprzedniego dnia, elektroniczny zamek można połączyć z systemem alarmowym. Pracownicy na danej zmianie będą wiedzieli, że jest on bezpieczny, a gdy zamek spróbuje sforsować osoba nieuprawniona, natychmiast uruchomi się alarm.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl