1px

Gdzie stosuje się czytniki ścienne?

Gdzie stosuje się czytniki ścienne?

System kontroli dostępu musi być dostosowany do danej przestrzeni. Tylko wtedy można liczyć na to, iż idealnie spełni on swoje zadanie i zapewni pożądaną ochronę mienia. Zdaje się jednak, że jedną z najbardziej uniwersalnych form są czytniki ścienne, które można zaobserwować w najróżniejszych obiektach. Czy wiesz, gdzie się je stosuje i dlaczego są tak chętnie wykorzystywane?

W jakich miejscach stosowane są czytniki ścienne?

Czytnik ścienny umożliwia ograniczenie dostępu do określonych pomieszczeń poprzez zablokowanie drzwi. Zostają one odblokowane dopiero po wpisaniu odpowiedniego kodu cyfrowego, poprzez czytnik linii papilarnych, aplikację z bluetooth lub przyłożenie zaszyfrowanej karty. Dzięki temu tylko ściśle określone osoby mogą dostać się do danego pomieszczenia.

Tego rodzaju kontrola dostępu stosowana jest przede wszystkim w obiektach hotelarskich, czyli hotelach, motelach i pensjonatach. W ten sposób goście otrzymują komfortowy dostęp do wynajętych pokoi, zaś nikt inny nie ma do nich dostępu. Po zakończeniu pobytu karty tracą swoją ważność. Czytniki ścienne są także niezbędne we wszelkiego rodzaju obiektach na wynajem krótkoterminowy, np. apartamentach. Wówczas możliwy jest bezkontaktowy odbiór nieruchomości.

Czytniki ścienne stosowane są również w obiektach biurowych i lokalach usługowych. Wówczas pracownicy mają dostęp do wybranych pomieszczeń, zaś nikt z zewnątrz nie może wkroczyć na ich teren. To często wykorzystywany rodzaj kontroli dostępu w placówkach medycznych oraz instytucjach państwowych, gdzie konieczna jest rygorystyczna ochrona danych osobowych.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w nowoczesne czytniki ścienne, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy wysokiej jakości urządzenia wraz ze stosowanym oprogramowaniem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służymy pomocą. Nasi pracownicy pomogą wybrać Ci urządzenie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl