1px

Jak działają depozytory kluczy?

Jak działają depozytory kluczy?

Depozytory na klucze to elektroniczne urządzenia będące istotnym elementem bezpieczeństwa różnego rodzaju obiektów, w których drzwi do pomieszczeń zamykane i otwierane są kluczami. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zabezpiecza przechowywane klucze i pozwala na monitorowanie ich obiegu. Za sprawą elektronicznej weryfikacji kluczy można ograniczyć dostęp osobom nieupoważnionym do konkretnych pomieszczeń. Oprócz tego system znacząco upraszcza procedury autoryzacji w danym obiekcie. Depozytory do kluczy znajdują zastosowanie m.in. w firmach, instytucjach czy apartamentach na wynajem.

Działanie dyspozytorów na klucze

Specyfikę działania dyspozytorów na klucze opiszemy na podstawie urządzenia Traka 21 Assa Abloy, które dostępne jest w ofercie naszej firmy. Funkcjonuje ono na podstawie iFob, czyli systemu chipów. To rodzaj elektronicznych etykiet, które wraz z kluczami umieszczane są w dedykowanych portach dystrybutora. Konkretny klucz jest przyporządkowany do określonego użytkownika i tylko on może go pobrać, a następnie oddać. Autoryzowany użytkownik posiada identyfikator zbliżeniowy, kartę, kod lub odciski linii papilarnych, dzięki czemu może korzystać z danego klucza. System ten gwarantuje intuicyjną i prostą obsługę.

Korzyści z zastosowania dystrybutorów kluczy

Dystrybutor kluczy to przede wszystkim istotny element bezpieczeństwa chronionego obiektu. Pomaga w weryfikacji i zarządzaniem dostępem do pomieszczeń na danym terenie, zapewniając monitorowanie kluczy będących w obiegu. Wpływa też na skrócenie czasu niezbędnego na autoryzację dostępu każdego użytkownika.

To nowoczesne rozwiązanie jest szczególnie doceniane przez firmy czy przedsiębiorców zajmujących się udostępnianiem lokali na wynajem. Stosując dyspozytor na klucze, nie ma konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników odpowiedzialnych za obieg kluczy w budynku, a jednocześnie przez cały czas zapewniona jest skrupulatna weryfikacja wejść i wyjść. Kolejną istotną korzyścią jest możliwość generowania raportów na podstawie przyjętych kryteriów. Historia zdarzeń zapisywana jest na wyświetlaczu dyspozytora i w systemie komputerowym.

Jesteś zainteresowany dyspozytorami na klucze? Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl