1px

Jakie rozwiązania z kontrolą dostępu sprawdzają się w hotelach?

Jakie rozwiązania z kontrolą dostępu sprawdzają się w hotelach?

Kontrola dostępu to bardzo przydatny środek, który stosowany jest w wielu miejscach. Może zarazem przybierać różne formy. Pozwala on na ochronę danej przestrzeni przed niepożądanym wstępem osób trzecich. Wystarczy więc jedno urządzenie, aby zwiększyć bezpieczeństwo danego pomieszczenia oraz znajdujących się w nim przedmiotów.

W jakich miejscach stosowana jest kontrola dostępu?

Trudno wymienić wszystkie miejsca, w których możemy zaobserwować kontrolę dostępu. Nie podlega jednak wątpliwości, że jest ona stosowana w niemal każdym hotelu. Zdaje się, że wykorzystywanie tradycyjnych zamków na klucz w takich obiektach jest zdecydowaną rzadkością. Obecnie stosuje się w nich najczęściej zamki hotelowe na kartę.

Pozostając w temacie usług noclegowych, nie sposób nie wspomnieć o apartamentach na wynajem. Ich właściciele równie często decydują się na montaż kontroli dostępu. Wybór pada najczęściej na zamki na kod, ponieważ znacznie ułatwiają one realizację usługi. Wynajmujący nie musi bezpośrednio spotykać się z najemcą, aby przekazać mu dostęp do obiektu. Wystarczy więc, że uprzednio zakoduje zamek, a następnie poda stworzony ciąg cyfr swojemu gościowi.

Kontrolę dostępu stosuje się także w:

  • zakładach przemysłowych,
  • biurowcach,
  • bankach,
  • instytucjach publicznych (urzędach, szkołach, szpitalach),
  • obiektach sportowych (basenach, siłowniach, klubach fitness).

Jakie są rodzaje kontroli dostępu?

Należy pamiętać, że kontrola dostępu to nie tylko zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznych. Cieszą się one największą popularnością, jednak to tylko jedna z wielu możliwości ochrony pomieszczeń oraz mienia. Do tego grona należą również sejfy, włączniki prądu,  samozamykacze, depozytory kluczy oraz elektroniczne zamki szafkowe. W gruncie rzeczy pełnią one podobną funkcję, jednak różni się ich zastosowanie. Niezależnie od ich wykorzystania, wszystkie są kontrolą dostępu. Ich łączne użycie znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl